Укрзалізницею відновлено ще низку призупинених виплат:

– надбавку за високі досягнення праці (код видів оплат 088);

– оплату щорічної додаткової відпустки, яка надається працівникам з ненормованим робочим днем, у тому числі за минулий період (коди 328 і 336);

– оплату відпустки у зв’язку з навчанням (код 303).

Профспілка залізничників і транспортних будівельників України аргументовано наполягала на відкритті цих кодів не тільки у зверненні до відповідного департаменту АТ «Укрзалізниця» (лист від 3.12.2024 № ЦПРОФ-02/293), а й також Радою профспілки попередньо проведені переговори з відповідальними за цей напрям посадовцями Укрзалізниці.

РОЗ’ЯСНЕННЯ щодо оплати відпустки у зв’язку з навчанням (код 303):

Щодо оплати відпустки у зв’язку з навчанням, яка передбачає від 10 до 40 календарних днів (для настановних занять, складання іспитів та заліків тощо), то в документі цей вид оплати йде з приміткою про урахування вимог п. 2 ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (зі змінами). Це означає, що у період дії воєнного стану працівнику критичної інфраструктури може бути відмовлено в наданні цього виду відпустки.

ПРОТЕ профспілка вважає:

Обмеження не мають поширюватися на всіх без виключення працівників критичної інфраструктури, а лише на працівників, залучених в разі необхідності до виконання робіт, пов’язаних з дією воєнного стану (ліквідація наслідків воєнних дій, інших обставин, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей) або якщо неможливо доручити виконання цієї роботи іншому працівнику.

ПРОТЕ профспілка наголошує:

Відповідно до ст. 202 КЗпП працівникам, які проходять виробниче навчання або навчаються в закладах освіти без відриву від виробництва, роботодавець повинен створювати необхідні умови для поєднання роботи з навчанням. Зокрема, працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у закладах фахової середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, передвищої, вищої освіти з вечірньою та заочною формами навчання, надаються додаткові оплачувані відпустки відповідної тривалості.

Тобто, якщо працівник звертається до роботодавця із заявою про надання навчальної відпустки, при цьому додає довідку-виклик із закладу освіти, роботодавець має надати таку відпустку працівнику.

Правова консультація (правовий захист) з цих та інших питань – для наших спілчан також доступні через Онлайн-приймальню профспілки.