ВИМОГИ:

1.Усунути порушення Галузевої угоди між Державною адміністрацією залізничного транспорту України і профспілками щодо зростання заробітної плати залізничників не менше ніж на 25%. Підвищення заробітної плати всім працівникам Акціонерного товариства «Українська залізниця» здійснити шляхом перегляду тарифних ставок і посадових окладів зі збереженням міжрозрядних та міжпрофесійних співвідношень у зв’язку з невиконанням пп. 3.2.1 та 3.2.2 Галузевої угоди у 2019–2020 рр.

 

2.Забезпечити виплату працівникам Товариства винагороди за підсумками роботи за 2019 рік на підставі п. 3.2.24 Галузевої угоди.

 

3.Скасувати режим неповного робочого тижня для працівників Товариства, які продовжують працювати в такому режимі, як такий, що запроваджений з порушенням вимог п. 4 ч. 1 ст. 247 КЗпП України.

 

4.Скасувати рішення правління Товариства від 05.01.2021 р. про створення філії «Вантажний перевізник «УЗ Карго» акціонерного товариства «Укрзалізниця», як таке, що ухвалене всупереч п. 3.1.2 Галузевої угоди щодо прийняття рішення про реорганізацію відокремлених підрозділів без участі відповідних профспілкових органів.

 

5.Скасувати  наказ АТ «Укрзалізниця» від 22.01.2021 р. № Ц-45/2 «Про затвердження граничної штатної чисельності регіональних філій, філій АТ «Укрзалізниця», що не відповідає вимогам ст. 49-4 Кодексу законів про працю України та п. 5.10 Галузевої угоди. 

 

6.Збільшити у 2021 році розмір добових витрат на відрядження працівникам Товариства у межах України з 200 грн. до 600 грн. на підставі пп. «а» пп. 170.9.1 Податкового кодексу України.

 

7.Забезпечити виконання п. 3.6.20 Галузевої угоди між Державною адміністрацією залізничного транспорту України і профспілками, а саме – перерахувати пенсійні внески до Професійного недержавного пенсійного фонду «Магістраль» на користь всіх працівників Товариства в обсязі 100% коштів, передбачених на ці цілі фінансовими планами АТ «Укрзалізниця», починаючи з 2018 року.

 

8.Усунути порушення пунктів 13-15 Положення про укладання контрактів з працівниками залізничного транспорту, які здійснюють обслуговування пасажирів, затвердженого наказом «Укрзалізниці» від 04.03.2014 р. № 056Ц/ОД, щодо неправомірного припинення дії контрактів з провідниками пасажирських вагонів, квитковими касирами та іншими категоріями працівників Товариства, які працюють за контрактною формою трудового договору.

 

9.Забезпечити в повному обсязі виконання і фінансування в 2021 році норм і гарантій, визначених чинними Галузевою угодою і колективними договорами залізниць, підприємств, виробничих і структурних підрозділів Товариства  відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про колективні договори і угоди».

 

До теми

 

Вимоги профспілки спрямовано до керівництва Товариства з пропозицією розглянути їх відповідно до ст. 5 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». 

 

Нагальні проблеми, що призвели до вкрай небезпечної соціальної напруги у трудових колективах, потребують негайного вирішення! 

 

У разі невиконання вимог з боку адміністрації профспілка зробить наступний законний крок у відстоюванні соціально-економічних прав і гарантій спілчан – вступить у колективний трудовий спір з АТ «Укрзалізниця».