Передусім Олексій Андрійович звернувся до колег вшанувати хвилиною мовчання пам’ять усіх загиблих залізничників, українських воїнів, жінок та дітей, які стали безневинними жертвами імперських амбіцій країни-агресора.

 

У своєму виступі лідер профспілки закликав усі європейські профорганізації продовжувати допомагати Україні, залізничникам та членам їхніх сімей. «Наші люди шукають у ваших країнах безпеки. Багато хто з них втратив все: близьких, рідних, свої домівки, майно. Вони потребують підтримки», − наголосив Олексій Семерунь.

 

Також він подякував ЄФТ та усім членським організаціям за допомогу, яка вже надійшла в Україну, і висловив сподівання, що так буде і надалі. Проте цей механізм, зауважив Голова профспілки, має бути гнучкішим та оперативнішим, щоб відповідати вимогам нашого часу. Окремі слова вдячності міжнародним партнерам за допомогу сім’ям українських залізничників, що перебувають в країнах ЄС: «Ми впевнені, що ви не залишаєте їх сам-на-сам з проблемами».

 

Не залишено поза увагою важливі ініціативи. Це − створення спеціального фонду ЄФТ для допомоги, у тому числі сім’ям залізничників України. А також нещодавнє звернення Європейської федерації транспортників за підписом її Генерального секретаря Лівії Спери до міністрів інфраструктури ЄС. В листі, зокрема, зауважено, що роль транспортників та їхніх профспілок буде вирішальною на етапі післявоєнного відновлення. Нова транспортна реальність в Україні після війни буде суттєво відрізнятися від тієї, що була раніше, і надзвичайно важливо залучити транспортників та їхні профспілки до предметних та конструктивних дискусій щодо їхнього майбутнього. У листі наголошено на ролі соціального діалогу під час процесу відновлення, як це закріплено в договорах ЄС. Враховуючи амбіції України щодо членства в ЄС, це має стати conditio sine qua non, йдеться у зверненні.

 

Засідання секції тривало протягом дня. Розглянуто і обговорено основні питання порядку денного, зокрема проблема зайнятості в залізничному секторі в умовах цифровізації. Представниками різних профорганізацій проводиться спільна робота над відповідним проєктом, який буде представлено 15 червня на конференції в Брюсселі за участі депутатів Європарламенту. Інше питання, за яким доповідала Йоланта Скальська (Профспілка залізничників і транспортників EVG), − покращення умов праці жінок, гендерна рівність. Пів року тому роботодавцями і профспілками на міжнародному рівні підписано відповідну угоду, за якою протягом двох років мають відбутися відчутні зрушення в цьому напрямі. Профспілки в свою чергу протягом цього часу сприятимуть виправленню ситуації, підтвердженням цьому стане проведений моніторинг. Представники Міжнародної федерації транспортників (ITF) Деніз Акдоган та Лорен Ашер розповіли про організовану під час пандемії кампанію щодо безпечних та стійких залізниць.

 

Крім того, обговорено організаційні питання щодо Конгресу ЄФТ, який проходитиме за участю 500 делегатів з 24 травня по 27 травня в Будапешті.

 

Наша профспілка також братиме активну участь у роботі Конгресу (в режимі онлайн).