Урядову сторону на них представляли Прем’єр-міністр України Д.Шмигаль, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України О.Любченко, Міністр соціальної політики України М.Лазебна та ін. У зустрічі взяли участь представники інших центральних органів виконавчої влади, а також голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради, президент УСПП А.Кінах, голова СПО об’єднання організацій роботодавців Д.Олійник.

 

Переговірники поставили вимогу перед владною стороною зупинити розгляд законопроєктів, що грубо порушують трудові права працівників і профспілок. Співголова НТСЕР, Голова СПО об’єднань профспілок Г.Осовий застеріг владу від перетинання «червоних ліній» при підготовці законопроєктів у соціально-трудовій сфері. Було запропоновано почати обговорення і пошуки взаємоприйнятних рішень на майданчику НТСЕР.

 

Учасники зустрічі в Уряді дійшли згоди, що законопроєкти з питань трудових відносин, які стосуються безпосередньо прав працівників, мають розроблятися за участі всіх трьох сторін соціального діалогу до внесення на розгляд у парламент. Сторони також підтвердили, що при підготовці таких нормативно-правових актів будуть враховуватися обов’язкові міжнародні трудові норми. 

 

Профспілкова сторона наполягла паралельно з цим розпочати підготовку проєкту нового Трудового кодексу як єдиного цілісного акта, яким будуть регулюватися трудові права. Також розглянуто актуальні питання, зазначені у вимогах профспілок: створення продуктивних робочих місць, підвищення заробітної плати до рівня, визначеного Генеральною угодою. Для повного опрацювання та підготовки доручень і необхідних рішень сторони домовилися про створення робочих груп, які мають напрацювати відповідні урядові рішення.

 

На пропозицію Президії НТСЕР буде розглянуто питання створення фахової групи для опрацювання законопроєктів з реформування трудових відносин без звуження трудових прав.

 

За два тижні сторони мають нагоду знайти рішення щодо окреслених проблем та зняти соціальну напругу.

 

Залежно від результатів профспілки визначатимуться щодо подальших дій. За відсутності належного реагування на висунуті вимоги профспілки перейдуть до наступного етапу проведення Всеукраїнської акції протесту безпосередньо в обласних центрах, містах і трудових колективах.

 

За інформацією ПРЕСЦЕНТРУ Федерації профспілок України