П’ять родин залізничників з Попасної мешкають зараз в колишніх адміністративних приміщеннях Полтавської колійної машинної станції філії «Центр з будівництва та ремонту колії», які перетворились на зручний гуртожиток завдяки спільним зусиллям адміністрації та об’єднаної профорганізації філії, керівництва і первинки підрозділу.

Розповідає голова первинної профорганізації Полтавської КМС Наталя Жара:

«Перші колеги з Попаснянської КМС прибули до нас у квітні 2022 року. Спочатку планували, що люди зупиняться тут на кілька днів. Але ми подивилися, що можемо зробити частину будівлі придатною до довготривалого проживання, адже ще до вторгнення планували облаштувати там побутові приміщення для наших працівників. Люди навіть віддавали свої кабінети, аби розмістити тих, хто втратив домівку.

 Ідею підхопили адміністрація філії і наше керівництво – допомогли з матеріалами, виділили працівників для ремонту. Разом облаштували житлові кімнати, обладнали кухню, санвузли, ванну. Побутову техніку – бойлер, холодильники, мікрохвильовки, плити придбала об’єднана профорганізація філії. А практично все необхідне для облаштування санвузлів принесли з дому наші працівники.

Зараз тут проживають п’ять родин, це майже двадцять людей, серед яких четверо дітей. Наші колеги з Попасної працюють у нас КМС, діти вчаться в школі, є вже одна студентка. Життя триває, а у нас в планах облаштування ще декількох кімнат для колег-переселенців. Не відмовляємось ми і від ідеї облаштувати місце відпочинку для наших працівників».