Більше двох років знадобилось профкому Долинської дистанції колії (ПЧ-23), який очолює бригадир Наталія Євстігнєєва, за допомогою адвокатської контори, яка розташована у м. Кропивницький, на вирішення в судовому порядку питання повернення незаконно недоплаченої премії за січень 2021 року членам профспілки дистанції.

В жовтні 2021 року первинна профспілкова організація Долинської дистанції колії звернулась до суду з позовом, в якому просила визнати неправомірними дії посадових осіб Акціонерного товариства «Українська залізниця», які допустили одностороннє, без протокольного рішення комісії з питань оплати праці виробничого підрозділу «Долинська дистанція колії» та без узгодження виборним профспілковим органом зменшення розміру премії за січень 2021 року, що призвело до погіршення умов оплати праці працівників дистанції. Також у позові вимагалось визнати незаконним та скасувати наказ начальника дистанції колії щодо зниження премії за січень 2021 року та зобов’язати АТ «Укрзалізниця» здійснити нарахування та виплату працівникам дистанції колії відповідної премії в розмірах, визначених попереднім наказом начальника, який був виданий на підставі протокольного рішення комісії з питань оплати праці та узгоджений головою профкому.

Долинським районним судом 22.06.2022 року позов первинної профспілкової організації Долинської дистанції колії було задоволено, визнано неправомірними дії посадових осіб АТ УЗ, визнано незаконним та скасовано наказ, на підставі якого був знижений розмір премії, зобов’язано АТ «Укрзалізниця» нарахувати та виплатити працівникам дистанції колії премії в розмірах, визначених першим наказом начальника дистанції.

АТ «Укрзалізниця», в свою чергу, подало апеляційну скаргу до  Кропивницького апеляційного суду і 23 листопада 2022 року відбувся розгляд цієї скарги, яку було задоволено – рішення суду першої інстанції скасовано.

В січні 2023 року первинна профспілкова організація ПЧ-23 подала до Верховного суду касаційну скаргу на постанову Кропивницького апеляційного суду від 23 листопада 2022 року, в якій просила скасувати оскаржуване судове рішення і залишити в силі рішення суду першої інстанції, обґрунтувавши підстави касаційного оскарження тим, що апеляційний суд не врахував попередніх судових прецедентів.

В жовтні 2023 року після повернення Верховним судом до Кропивницького апеляційного суду на доопрацювання даної справи, яка потрапила до розгляду іншій колегії судів, позов первинної профспілкової організації ПЧ-23 задоволено.

У жовтні поточного року після низки перепитій, пройшовши десяток судових засідань, завдяки наполегливості профкому первинної профспілкової організації, нарешті, премія за січень 2021 року працівникам Долинської дистанції колії виплачена у повному обсязі згідно наказу начальника дистанції колії, який був виданий на підставі протокольного рішення комісії з питань оплати праці та узгоджений головою профкому. Сума повернутих працівникам коштів склала понад 315 тис.грн.

Слід зазначити, що всі ці довгі два роки фінансове супроводження –  оплата послуг адвоката та судові витрати,  що понесені позивачем (ППО ПЧ-23), згідно рішення президії Знам’янського територіального комітету профспілки здійснювалось за рахунок фонду «Солідарність», який щомісячно накопичується на рахунку теркому профспілки.