Запитання - Відповідь

В даному розділі надаються роз'яснення фахівцями Ради профспілки
До уваги користувачів!
Розділ "Запитання - Відповідь"
Шановні спілчани!
Для того, щоб фахівці Ради профспілки могли швидко і змістовно підготувати відповідь на ваші запитання, слід дотримуватися таких вимог:
• сформулювати запитання конкретно, стисло;
• вказати структурний підрозділ, у якому виникла проблема.
Для висловлення думок, обміну враженнями та ведення дискусій використовуються інші розділи форуму.
УВАГА! Ваше запитання буде видалено, якщо:
п. 1. – буде вжито нецензурні, непристойні або наклепницькі вирази, образливі
випади на адресу конкретних осіб, профспілки;
п. 2. – буде по суті коментарем або міститиме розмірковування загального характеру;
п. 3. – вирішення питання не входить до компетенції Ради профспілки.

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Volodymyr » Нед, 11 липня 2021 12:44 am

№ 3554
День добрый. Я работаю мастером цеха по ремонту грузовых тепловозов. В процессе выполнения тех или иных задач меня обязали выполнять маневры связанные с моим цехом. В последнее время вошло в привычку задействовать меня при выполнении маневров в пассажирском цеху... Подскажите, либо сошлитесь на компетентных людей, в вопросе моего участия в маневрах. Обязан я их вообще выполнять? Если да, при чем тут пассажирский цех к которому я вообще не имею никакого отношения...

 !  "Admin":
Статтею 29 Кодексу Законів про Працю України визначено, що власник або уповноважений ним орган зобов’язаний до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором роз’яснити йому його права і обов’язки, визначити робоче місце та забезпечити його необхідними для роботи засобами. Зазначене визначається зокрема, в посадовій інструкції (для керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців) або робочій інструкції (для робітників).
Статтею 31 Кодексу Законів про Працю України визначено, що власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором без відповідної оплати.
Якщо ваші трудові права порушують, рекомендуємо Вам звернутись із письмовою заявою до правового інспектора праці територіального чи дорожнього комітету профспілки.

Відділ економічної роботи, організації праці і заробітної плати Ради профспілки
Volodymyr
 
Повідомлення: 14
З нами з: П'ят, 16 серпня 2019 9:12 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Botes » Вів, 13 липня 2021 10:22 am

№ 3555
Доброго дня. Роз'ясніть, будь-ласка, чи повинне підприємство (структурний підрозділ) здійснювати підвіз працівників до місця виконання робіт з місця основної дислокації. Відстань до місця виконання робіт становить від 6 до 10 км, рейсових маршрутів (маршрутних автобусів) в даному напрямі немає. Виконання робіт на таких відстанях має систематичний характер. Будь-ласка, надайте посилання на нормативний документ, закон тощо. Наперед дякую.

 !  "Admin":
Це залежить від багатьох чинників. Для надання Вам розгорнутої відповіді фахівцям необхідно знати структурний підрозділ, філію, професію або займану посаду, а також, чи встановлено працівникам доплату за роз'їзний характер роботи. Ви можете зазначити необхідну інформацію або зателефонуйте до відділу економічної роботи, організації праці і зарплати Ради профспілки 5-00-94, 5-00-95 (залізничні) 044-465-00-94, 044-465-00-95 (міські)
Botes
 
Повідомлення: 11
З нами з: Пон, 18 лютого 2019 9:40 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Vovan25 » Чет, 15 липня 2021 9:40 am

№ 3556
Доброго дня. За який період повинні повернути працівнику кошти, що не були помилково нараховані? Нараховували менший % за шкідливі умови праці.

 !  "Admin":
З огляду на статтю 225 та частину 2 статті 233 Кодексу законів про працю України, де зазначено, що позовна давність щодо стягнення недонарахованої заробітної плати відсутня, недонараховані кошти повинні нарахувати з дати видання наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Відділ економічної роботи, організації праці і заробітної плати Ради профспілки
Vovan25
 
Повідомлення: 5
З нами з: Нед, 27 червня 2021 11:49 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Volodymyr » П'ят, 30 липня 2021 6:20 am

Здравствуйте. Меня как сменного мастера хотят сделать материально ответственным лицом ссылаясь на то что старший мастер находится в отпуску. Хотя по должностной инструкции это не водит в перечень моих обязанностей и я не заменяю старшего мастера в его отсутствие. Как быть в сложившейся ситуации?
 !  "Admin":
Добрий день! З 19 липня 2021 року у нас запрацював новий сервіс «Віртуальна приймальня». Будь ласка, зареєструйтеся і продублюйте Ваше запитання в цьому сервісі і наші фахівці нададуть Вам відповідь. Перейдіть за посиланням http://dprofpzz.org.ua/zalpvirtabon/login/
Volodymyr
 
Повідомлення: 14
З нами з: П'ят, 16 серпня 2019 9:12 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення feniks232 » П'ят, 30 липня 2021 10:06 pm

Згідно з Пунктом 4.14.4 Положення про оплату праці працівників акціонерного товариства «Українська залізниця», затвердженого рішенням правління від 02.03.2020 (Протокол №Ц-45/19 Ком.т.):
«Працівникам, які без звільнення від основної роботи залучаються до професійного навчання на виробництві, як викладачі та консультанти теоретичного навчання при підготовці, перепідготовці, підвищенні кваліфікації…… встановлюється оплата за одну годину навчання у розмірі 3% від мінімальної місячної тарифної ставки, яка встановлена в АТ «Укрзалізниця»»
Питання: Яку оплату (сума в грн.) має отримати консультант теоретичного навчання за 20 годин навчання (консультацій)?
Прошу привести конкретний розрахунок на прикладі будь-якого місяця (місяців)
Це питання актуальне для всіх працівників, які без звільнення від основної роботи залучаються до професійного навчання на виробництві, як викладачі та консультанти теоретичного навчання. Також воно є актуальним для працівників, які будуть проводити технічне навчання на курсах цільового призначення, яке відновлюється з 26.07.2021р згідно листа АТ «УЗ» від 13.07. 2021 №Ц-3/6-91/27
Бо бухгалтерія проводить якісь дивні розрахунки…(близько 57 коп. за годину – це просто смішно!!!)
Прошу надіслати запит компетентним фахівцям УЗ від імені профспілкового органу. Копію офіційної відповіді прошу розіслати на підприємства для керівництва в роботі.

 !  "Admin":
Добрий день! З 19 липня 2021 року у нас запрацював новий сервіс «Віртуальна приймальня». Будь ласка, зареєструйтеся і продублюйте Ваше запитання в цьому сервісі і наші фахівці нададуть Вам відповідь. Перейдіть за посиланням http://dprofpzz.org.ua/zalpvirtabon/login/
feniks232
 
Повідомлення: 1
З нами з: П'ят, 30 липня 2021 9:37 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Botes » П'ят, 13 серпня 2021 1:20 pm

Доброго дня. Скористався вашим "новим сервісом" для отримання відповіді на мої запитання. Таким чином, питання "в роботі" з 08-08-2021. Як швидко я зможу отримати відповідь?
Botes
 
Повідомлення: 11
З нами з: Пон, 18 лютого 2019 9:40 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Pravo&spravedlyvist » Пон, 06 вересня 2021 2:17 pm

Добрий день, який термін повинен пройти після отримання 3-го класу кваліфікації машиніста електровоза, щоб піти на курси підвищення кваліфікації для отримання 2-го класу? Повна вища освіта. Надайте будь ласка нормативний документ. Дякую.

 !  "Admin":
Добрий день! З 19 липня 2021 року у нас запрацював новий сервіс «Віртуальна приймальня». Будь ласка, зареєструйтеся і продублюйте Ваше запитання в цьому сервісі і наші фахівці нададуть Вам відповідь. Перейдіть за посиланням http://dprofpzz.org.ua/zalpvirtabon/login/
Pravo&spravedlyvist
 
Повідомлення: 9
З нами з: Сер, 29 липня 2020 5:21 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення malax1007 » П'ят, 24 вересня 2021 10:05 am

Добрый день.
Что означает понятие "непрерывный стаж" , дающий право на дополнительные дни отпуска про непрерывном стаже работы? каким законодательным актом он регламентируется?
имеет ли восстановленная выслуга лет, связь с непрерывным стажем?

 !  "Admin":
Добрий день! З 19 липня 2021 року у нас запрацював новий сервіс «Віртуальна приймальня». Будь ласка, зареєструйтеся і продублюйте Ваше запитання в цьому сервісі і наші фахівці нададуть Вам відповідь. Перейдіть за посиланням http://dprofpzz.org.ua/zalpvirtabon/login/
malax1007
 
Повідомлення: 1
З нами з: П'ят, 24 вересня 2021 9:59 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Evgeniy » П'ят, 08 жовтня 2021 9:48 pm

Здравствуйте.Что с обещанных повышением тарифных ставок в октябре? http://zalp.org.ua/content/view/3911/1/lang,ukrainian/
Evgeniy
 
Повідомлення: 7
З нами з: Пон, 09 листопада 2020 10:13 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення murka » Сер, 13 жовтня 2021 2:02 pm

Подскажите!!!Сейчас на ж.д. создается и реорганизуется множество структурных подразделений.Как известно, на каждом предприятии есть свои Коллективные договора.При создании новых предприятий эти коллективные договора продолжаю действовать, но бывают случаи ,когда объединяются разные предприятия с разными Коллективными договорами.Как быть в такой ситуации создавать новые, или начальники дорог не имеют право подписывать новые Коллективные договора, так как юридическое лицо у нас АТ "УЗ"

 !  "Admin":
Добрий день! З 19 липня 2021 року у нас запрацював новий сервіс «Віртуальна приймальня». Будь ласка, зареєструйтеся і продублюйте Ваше запитання в цьому сервісі і наші фахівці нададуть Вам відповідь. Перейдіть за посиланням http://dprofpzz.org.ua/zalpvirtabon/login/
murka
 
Повідомлення: 1
З нами з: Сер, 13 жовтня 2021 1:56 pm

Поперед.

Повернутись до Запитання-Відповідь

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей