Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Новини

Про створення профорганізації

| Надрукувати |
03:10:2022 г.
На минулому тижні, 29 вересня, на установчій конференції створено об’єднану профорганізацію філії «Відомча воєнізована охорона». За це одноголосно проголосували 22 делегати. 
 
Утворення нової профспілкової організації було необхідністю, обумовленою структурними перетвореннями, які відбулись у господарстві воєнізованої охорони АТ «Укрзалізниця», та з метою визначення паритетного органу, який буде вести соціальний діалог та взаємодіяти з керівництвом новоствореної філії «Відомча воєнізована охорона».
 
В роботі конференції брали участь Голова профспілки Олексій Семерунь та директор виконавчий філії Володимир Александров. Обидва очільники наголосили на важливості об’єднання зусиль задля покращення якості трудового життя працівників.
 
Голосуванням в таємний спосіб, переважною більшістю голосів, очолювати об’єднану профорганізацію делегати довірили голові первинної профорганізації Знам’янського загону воєнізованої охорони Валерію Кучеру. Його професійність, виваженість та принциповість доведені роками кропіткої праці на чолі первинки та професійної секції працівників відомчої воєнізованої охорони Ради профспілки.
 
Заступником обрано голову первинної профорганізації Одеського загону воєнізованої охорони Олександра Кравченка. Сформовано склад профкому ОПО, з якого обрано членів президії, також створено ревізійну комісію.
 
Під час свого виступу Валерій Володимирович, зокрема, акцентував: «Ми завжди працювали на захисті соціально-економічних прав та інтересів наших членів профспілки, і продовжуватимемо це робити. Важкі часи вимагають ставати сильнішими, об’єднуватися і рухатись вперед в інтересах людини праці». 
 
Тож бажаємо новоствореній об’єднаній профорганізації плідної, результативної та ефективної роботи на благо спілчан.
Останє оновлення ( 03:10:2022 г. )
 

«Ні!» черговому законопроєкту «Про працю»

| Надрукувати |
03:10:2022 г.
Профспілки наполягають на спільній роботі з Урядом над підготовкою проєкту Трудового кодексу України, як передбачено пп. 4. п. 3 розділу ІІ Закону України «Про дерадянізацію законодавства України» від 21 квітня 2022 р.
 
Натомість на сайті Мінекономіки оприлюднено інформацію про проведення електронних консультацій з громадськістю щодо проєкту Закону України «Про працю».
 
Спілчани, закликаємо вас не підтримувати цей законопроєкт, а проголосувати проти! 

Чому «Ні!» (з аналізу та висновків СПО об’єднань профспілок):
 
1. Значна частина норм проєкту Закону не відповідає положенням Конституції України та міжнародно-правових актів. Проігноровано статті 296, 419 та 420 Угоди про асоціацію Україна – ЄС. А це – забезпечення гідної праці, політики зайнятості, безпечних та здорових умов праці, соціального діалогу, соціального захисту, соціального залучення, гендерної рівності та недискримінації.
 
2. Запроваджується механізм руйнації України як соціальної і правової держави через фактично повне нівелювання ролі держави в регулюванні трудових відносин, утвердження і забезпечення прав і свобод людини як головного обов’язку держави (порушення ст. 1, 3, 43 Конституції України). 
 
3. 3мінюються правила звільнення працівників за ініціативою роботодавця, чим порушуються вимоги Конвенції МОП № 158 про припинення трудових відносин в частині встановлення законних підстав такого припинення.
 
4. Не регламентуються особливості праці неповнолітніх, питання охорони праці, дисципліни праці, праці жінок.
 
5. Працівник буде повністю залежати від волі роботодавця, оскільки в основі відносин між роботодавцем та працівником буде лежати трудовий договір, укладений в письмовій формі (роботодавець зможе встановлювати працівникам за однакову роботу різну оплату праці, різний режим роботи при виконанні однакових робіт, різні умови залучення працівників до надурочних робіт, робіт у нічний час, святкові, неробочі та вихідні дні, порядок надання щорічної відпустки та її поділ на частини тощо).
 
6. Якщо працівник відмовляється від запропонованих роботодавцем змін істотних умов праці, він може бути звільнений без попередження за два місяці.
 
7. Запроваджуються норми, що містять ознаки примусової праці та стимулюють її застосування.
 
8. Нівелюється нинішня роль профспілок, у тому числі при вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів).
 
А головне, що в законопроєкті поза межами залишається головне завдання державного регулювання – забезпечення ефективної зайнятості, гідних умов праці, належного рівня оплати праці та недопущення бідності серед працюючих.

Тому долучайтеся до електронних консультацій від Мінекономіки, і натискайте «Ні» черговому наступу на трудові права.
Останє оновлення ( 03:10:2022 г. )
 

Герою Слава і вічна пам’ять…

| Надрукувати |
30:09:2022 г.
На превеликий жаль, російська військова агресія забрала життя ще одного залізничника, який став на захист Батьківщини…
 
«Провідник Київської вагонної дільниці Валерій Юрьянович ПОПОВ з 1991 року працював на залізниці. Тут, у ВЧ-1, працює провідником і його дружина Катерина. На початку вторгнення він став до лав територіальної оборони рідного Козятина, а загинув 26 вересня на першій лінії фронту в районі Бахмута, –  із сумом повідомив голова профорганізації Іван Супруненко. – Поділяю почуття скорботи рідних і колег Валерія. Добрий і світлий спомин про нього назавжди лишиться у пам’яті тих, хто його знав і шанував». 
 
До слів співчуття долучився голова об’єднаної профорганізації філії «Пасажирська компанія» Вадим Кукса: «Глибока шана і вічна пам'ять нашому полеглому колезі, Герою, Захиснику України. Не дібрати слів, аби висловити співчуття родині, яка втратила найближчу людину. Сил рідним і близьким перенести цей біль, що гірким тягарем ліг на серце. Слава всім полеглим Героям».  

 

Про законопроєкти

| Надрукувати |
26:09:2022 г.
В серпні ми публікували перелік із 42 законопроєктів, які суттєво зачіпають права та інтереси найманих працівників та профспілок, проаналізований Спільним представницьким органом об’єднань профспілок.
 
За один із них на минулому тижні, 21 вересня, проголосовано Верховною Радою. Це – законопроєкт № 3663, який передбачає зміну системи управління загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.
 
Тобто, ліквідацію Фонду соціального страхування як юридичної особи та приєднання його до Пенсійного фонду.
 
Відтак функції соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання будуть передані до Пенсійного фонду України і його територіальних органів.
 
Нагадуємо, що цей законопроєкт категорично не був підтриманий СПО об’єднань профспілок як такий, що унеможливлює контроль застрахованих осіб за цільовим призначенням коштів соціального страхування та ставить під загрозу своєчасне та у повному обсязі отримання ними страхової допомоги від нещасних випадків на виробництві та з тимчасової втрати працездатності, у тому числі у зв’язку з вагітністю та пологами (з інформації, наданої СПО об’єднань профспілок, щодо законопроєктів, які суттєво зачіпають права та інтереси найманих працівників та профспілок).

Останє оновлення ( 26:09:2022 г. )
Детальніше...
 

Герою Слава і вічна пам’ять…

| Надрукувати |
26:09:2022 г.
Війна, з якою загарбницька росія прийшла на наші землі, забирає найкращих…
 
20 вересня 2022 року на Донеччині героїчно загинув захисник Батьківщини, патріот, машиніст Київського центру механізації колійних робіт Олексій РЕЗНІЧЕНКО. 
 
Про загибель колеги з сумом повідомив голова об’єднаної профспілкової організації філії «Центр з ремонту та експлуатації колійних машин» АТ «Укрзалізниця» Євген Москаленко: «Тепер йому завжди буде сорок… Завдяки таким людям, як Олексій, ми прокидаємось, дихаємо і продовжуємо жити. Непоправна втрата. Горе для нашої великої родини. Світлий спомин про полеглого воїна-залізничника назавжди залишиться у пам’яті рідних, колег, усіх, хто знав його, любив та шанував. Нехай спочиває з Богом. Слава Олексію! Слава нашим Героям! Слава Нації!»

Останє оновлення ( 26:09:2022 г. )
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  :Головна >> Новини
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79