Колектив Державного університету інфраструктури та технологій звернувся до Міністерства освіти і науки України з вимогою відкликати з погодження проєкт Розпорядження КМУ про реорганізацію вишу шляхом приєднання до Національного транспортного університету.

Педагоги, працівники та студенти ДУІТ протестують проти кулуарного, необґрунтованого і непрозорого рішення Міністерства освіти і науки України у розпал вступної кампанії реорганізувати заклад і приєднати його до Національного транспортного університету.

Це рішення фактично знищує ДУІТ – заклад вищої освіти, який здійснює підготовку фахівців транспортної інфраструктури, критично важливої для економіки країни. Адже Національний транспортний університет готує фахівців автомобільного транспорту і не має ні бази, ні працівників, які можуть підготувати фахівців залізничного та водного транспорту, яких готує ДУІТ. І це в той час, коли українській залізниці катастрофічно бракує кваліфікованих кадрів на аварійно-відновлювальних роботах та всіх інших напрямах, бо ворог нещадно руйнує об’єкти транспортної інфраструктури.

Водночас дії Міністерства освіти і науки України порушують принципи державної політики у сфері освіти, зокрема, щодо збереження і розвитку системи вищої освіти, дотримання принципів автономії закладів вищої освіти, гармонійної взаємодії національних систем освіти, науки, бізнесу та держави з метою забезпечення стійкого соціально-економічного розвитку.

Попри запевнення Міністра освіти і науки України Оксена Лісового, що об’єднання передбачає консультації і діалог з керівниками закладів вищої освіти, жодної інформації або пропозицій від Міністерства так і не було доведено до працівників ДУІТ, які внаслідок цього рішення можуть втратити роботу і опинитися на вулиці у розпал війни та економічної кризи в Україні. Погодження рішення в різних інстанціях також відбувається в таємно від колективу ДУІТ. Представники другого закладу мають повну інформацію щодо ходу реорганізації, чим колективи поставлено у нерівні умови.

Тож трудовий колектив Державного університету інфраструктури та технологій змушений відстоювати справедливість і звертатися до усіх владних структур про необхідність забезпечення відкритого і прозорого діалогу щодо ініціатив, пов’язаних з модернізацією закладів вищої освіти інфраструктурного та транспортного напрямів. Відповідне рішення ухвалено 31 травня 2024 р. на загальних зборах багатосотенного трудового колективу ДУІТ.

Детальніше на сайті університету – https://duit.edu.ua/advertisement/demand-for-mon-withdrawal/

Професійна спілка залізничників в підтримку звернення трудового колективу Державного університету інфраструктури та технологій направила листи Президенту України Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ, Голові Верховної Ради України Руслану СТЕФАНЧУКУ, Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Дмитру ЛУБІНЦЮ, Прем’єр-міністру України Денису ШМИГАЛЮ, Міністру цифрової трансформації України Михайлу ФЕДОРОВУ, Першому віце-прем’єр-міністру України – Міністру економіки України Юлії СВИРИДЕНКО, Міністру фінансів України Сергію МАРЧЕНКУ, Т.в.о. міністру розвитку громад, територій та інфраструктури України Василю ШКУРАКОВУ, Міністру юстиції України Денису МАЛЮСЬЦІ, Міністру освіти і науки України Оксену ЛІСОВОМУ, а також Голові підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлії ГРИШИНІЙ.

А також звертатиметься до Міжнародної та Європейської федерацій транспортників підтримати справедливі вимоги трудового колективу ДУІТ і нашої профспілки і виступити з солідарною підтримкою.