Наприкінці минулого місяця ми повідомили про відкриття АТ “Укрзалізниця” трьох кодів видів оплат.

З того часу до профспілки надійшло чимало запитань, на які надано відповіді. Тож ми вирішили об’єднати запитання, які найчастіше виникали щодо відновлених виплат, і ознайомити спілчан з ними.

Нещодавно поновили виплату матеріальної допомоги при народженні дитини. А якщо дитина народилась у 2022 році, чи виплатять цю допомогу?

Виплата матеріальної допомоги при народженні дитини згідно з колдоговором (код 643) буде здійснена у грудні за період 2022–2023 років, а саме з моменту призупинення зазначених виплат. Зверніть увагу, що відповідно до роз’яснення Укрзалізниці (ЦЦУП-14/1690 від 29.11.2023) базою для розрахунку матдопомоги буде посадовий оклад/середньомісячний заробіток працівника на дату народження дитини.

Моя дитина отримувала щорічну одноразову матеріальну допомогу від залізниці після того, як мій чоловік-залізничник загинув внаслідок нещасного випадку на виробництві (природня раптова смерть на робочому місці). Але вже два роки наша дитина не отримує цієї допомоги. Чи її повернули?

На період дії правового режиму воєнного стану в Україні, оголошеного Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 (зі змінами), рішенням правління АТ «Укрзалізниця» ухвалено ряд обмежень щодо виплат, передбачених окремими положеннями колективного договору, у т. ч. і виплату одноразової матеріальної допомоги дітям до 18 років, один з батьків або батьки яких були працівниками залізничного транспорту та загинули в результаті нещасного випадку на виробництві, професійного захворювання. За результатами довготривалих перемовин між профспілкою та АТ «Укрзалізниця» було поновлено цю виплату листом від 23.11.2023 № ЦЦУП-14/1644.

Для отримання цієї допомоги рекомендуємо звернутись з відповідними документами до Комісії з розгляду питань соціальної підтримки працівників АТ «Укрзалізниця» філії/регіональної філії або у відділ кадрів виробничого підрозділу, де працював Ваш чоловік. Зазначену допомогу Вам мають виплатити і за 2022 рік.

Матеріальна допомога при народженні дитини виплачується обом батькам, які працюють на залізниці?

Матеріальна допомога при народженні (або усиновленні) дитини виплачується відповідно до умов, визначених колективними договорами регіональних філій, філій та їх структурних (виробничих) підрозділів. В переважній більшості колективних договорів у разі, коли у Товаристві працюють обоє батьків, одноразова матеріальна допомога при народженні (усиновленні) дитини виплачується матері дитини. Але в окремих колективних договорах взагалі відсутня виплата матеріальної допомоги при народженні дитини.

Товариство спільно з Профспілкою залізничників і транспортних будівельників України всебічно намагаються врегулювати це питання.