Кабміне,

— Вимагаємо ініціювати перегляд рішення, де Укрзалізниці встановлено норматив відрахування 50% прибутку державі!

— Вимагаємо надати право АТ «Укрзалізниця» направити прибуток (дивіденди) за 2023 рік передусім на соціальну підтримку працівників Товариства, в тому числі на підвищення годинних тарифних ставок та посадових окладів залізничників!

З такими вимогами сьогодні, 9 лютого, профспілка направила Уряду офіційне звернення.

Цитуємо з листа:

«Залізничники не відчувають підтримки держави, адже замість того, щоб зобов’язати Укрзалізницю виконувати норми Галузевої угоди, Уряд ухвалив рішення «Про затвердження базового нормативу відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2023 р. господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави». Тобто замість необхідної державної підтримки залізничників, які в умовах війни працюють і за свою працю отримують низьку заробітну плату, Уряд ухвалює рішення, яке спричинить ще більше зубожіння працівників Товариства.»

«Для АТ «Укрзалізниця» встановлено норматив відрахування 50% прибутку, за умови що 30% прибутку спрямують на фінансування капітальних інвестицій, затверджених у консолідованому фінансовому плані на 2024 р., реконструкцію критичної залізничної інфраструктури та оновлення рухомого складу. Тобто передбачено, що 50% буде спрямовано державі, 30% – на реконструкцію критичної залізничної інфраструктури та оновлення рухомого складу. А що ж тоді залишиться працівникам, які ці кошти заробили? І це при тому, що залізничники, починаючи з 2022 року, не отримують відпустки повної тривалості, додаткових і соціальних відпусток, матеріальної допомоги на оздоровлення тощо.»

Про ухвалене Урядом рішення – на сайті Мінекономіки.