День вишиванки – подія, яка покликана зберегти українські традиції, передати їх наступному поколінню. У 2024 році цей день проходить в умовах повномасштабної війни, що підвищує важливість свята. Ця дата поєднує українців, прославляє нашу культуру, виховує любов до національних символів та руйнує багато міфів російської пропаганди.

У 2017 році за рішенням президії об’єднаного профкому була започаткована традиція щорічно, у третій четвер травня, відзначати це яскраве та самобутнє свято в профорганізаціях Одеської дирекції залізничних перевезень. Згадується те, що у 2022 році, коли «темрява» закрила нам сонце, коли ми не тільки почули, а й відчули, що таке війна, безліч ракет, снарядів, шахідів, направлених на Україну, безліч зруйнованих домівок, втрачені рідні, близькі і друзі, наші залізничники, як справжні «залізні люди», стали ще більш відповідально виконувати покладені на них обов’язки. Без нагадувань, багато працівників вийшли на роботу у цей день у вишиванках, щоб показати свою згуртованість, незламність, нескореність і справжню красоту культури, традицій і сили українського народу.

Раніше напередодні цього свята профспілкові лідери наших організацій готували листівки, проводили лекції, конкурси, виявляли найкращу вишиванку, проводили флешмоби, а  цього року святкували більш скромніше. Це свято у нас просто люблять: і на роботу, і вдома члени профспілки і їх діти із задоволенням вбираються у яскраві сорочки.

За підтримку традицій і оптимізм, незважаючи на тяжкі часи, висловлюємо подяку колективам станцій Болеславчик, Голта, Білгород-Дністровський, Ясна Зоря, Херсон, а також станції Баловне, де до національної традиції долучилися ще і пенсіонери-залізничники. Велика вам шана і подяка!

Дякуємо головам первинних профорганізацій, зокрема Ользі Ляхвацькій (Голта), Марині Лунгу (Білгород-Дністровський), профспілковому активу за організацію свята і своєчасне надання інформації.

Наша країна пише сьогодні важкі сторінки своєї історії. Триває кривава й болюча боротьба за те, щоб для наступних поколінь українців залишилося і це свято – День вишиванки. Щастя і міцного здоров’я усім, а насамперед – довгоочікуваного МИРУ! Нехай рідна земля вас захищає, охороняє від усіх бід і неприємностей, а головне – надає сил, натхнення на нові досягнення, а ваша праця оцінюється належним чином.

 Тетяна ЗУБРЕЙ, голова Об’єднаної профспілкової організації

фото підібрано Оленою ДАНИЧ