Згідно з п. 4.17 колективного договору Одеської залізниці при звільненні працівника на пенсію вперше виплачується основна та додаткова грошова допомога, при цьому остання – при звільненні не пізніше 3 місяців з дати виникнення права на її отримання.

На цей час рішенням правління АТ «Укрзалізниця» від 14.03.2022 №Ц-54/31 виплата як основної, так і додаткової грошової допомоги призупинена до особливого розпорядження. Тобто, при звільненні на пенсію вперше при виникненні права на пенсію працівник на даний час не може отримати основну та додаткову грошову допомогу.

Згідно з рішенням спільної постанови керівництва регіональної філії «Одеська залізниця» та президії Дорпрофсожу від 26.08.2022 №Н-6/2 Пр-14/03 було внесено зміни до п. 4.17 колективного договору Одеської залізниці, а саме: працівники, в яких у період дії воєнного стану в Україні виникло право на пенсію і вони продовжують працювати, при звільненні на пенсію вперше не пізніше 3 місяців після відміни воєнного стану в Україні мають право як на основну, так і на додаткову грошову допомогу. При перевищенні цього строку вони мають право на отримання лише основної грошової допомоги.

Олександр Манахов, завідувач відділу соціально-економічних відносин Дорпрофсожу