В рамках соціального діалогу на засіданні президії Ради профспілки 13 червня п.р. порушено питання щодо необхідності відновлення додаткових соціальних виплат, призупинених Укрзалізницею відповідно до Закону України  «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136, за участю голови правління АТ «Укрзалізниця» Євгена ЛЯЩЕНКО, директора з управління персоналом та соціальної політики Олени ГАВУРА, директора департаменту оплати праці та мотивації персоналу Ольги СКАРЛАТ, директора департаменту соціальної політики Ольги БЕЗПАЛЬКО, а також інших представників адміністрації АТ «Укрзалізниця».

         За результатами переговорів голова правління АТ УЗ Євген ЛЯЩЕНКО доручив підготувати пропозиції щодо прискорення відновлення призупинених соціальних виплат, у тому числі поновлення оплати щорічних додаткових відпусток.

         Листом АТ «Укрзалізниця» від 19.06.2023 № ЦЦУП-14/750 поновлено оплату щорічних додаткових відпусток за роботу зі шкідливими умовами праці (коди – 302 та 332) і за особливий характер роботи (коди -326 та 335) за поточний та минулий роки. Переговори щодо поновлення інших призупинених соціальних виплат продовжуються.

         На підставі вищезазначеного рішення АТ «Укрзалізниця» листом регіональної філії «Одеська залізниця» від 22.06.2023 № НЗК-902/60 визначено, що надання додаткових щорічних відпусток за шкідливі умови праці та особливий характер роботи здійснюються відповідно до затвердженого графіку відпусток на 2023 рік або/та шляхом внесення змін до нього. При внесенні змін враховуються ритмічність процесів та рівномірний розподіл використання відпусток між працівниками.