Завдяки об’єднанню зусиль АТ «Укрзалізниця» та Професійної спілки залізничників і транспортних будівельників України щодо впровадження соціальних ініціатив в рамках Спільної постанови, підписаної 17 червня 2022 року, ми маємо змогу підтримувати залізничників, які повертаються у трудові колективи після демобілізації з лав ЗСУ, а також надавати допомогу працівникам, які постраждали внаслідок війни.

Одним із дієвих напрямів такої підтримки є організація відпочинку та оздоровлення залізничників із залученням профільних інституцій для фізичної і психологічної реабілітації. Одним із таких є ВСП «Методично-інформаційне бюро» філії «Центр оздоровлення та відпочинку», який розташований у мальовничому куточку передмістя Львова.

Путівки в оздоровчий заклад отримали 18 працівників виробничих підрозділів філій «Пасажирська компанія» та «Вокзальна компанія».  

Під час тижневого відпочинку та оздоровлення залізничники скористалися широким спектром послуг санаторію, пройшли сеанси арт-терапії зі спеціалістами Національного реабілітаційного центру «Незламні» («Unbroken») та фахові бесіди із психологом пасажирського вагонного депо Львів філії «Пасажирська компанія».

Безкоштовна путівка на відпочинок та оздоровлення стала приємною несподіванкою для чергової з видачі довідок вокзалу станції Харків-Пасажирський філії «Вокзальна компанія» АТ «Укрзалізниця» Алли Кудінової. Уже 37 років життя Алла Олександрівна присвятила праці на залізниці. Перерву у трудовій біографії змусила взяти війна… За словами Алли Олександрівни, тепер у неї два дня народження поспіль, адже 11 липня приймала вітання від рідних та колег, а вже наступного дня зазнала поранення внаслідок ворожого обстрілу. Втім, розповідає, що навіть під час лікування жодного дня не почувалася за межами великої залізничної родини, адже адміністрація, профспілка та трудовий колектив постійно були на зв’язку, підтримали і матеріально, і психологічно. За таких обставин і рани гоїлися значно швидше.

Завдяки багаторічному залізничному гарту жінці здалося, що навіть попри війну її життя поступово повертається на звичні побутові і професійні рейки, втім саме під час реабілітації в методично-інформаційному бюро зрозуміла, що не все так просто…

– Зміна навколишніх обставин, побутовий комфорт, спокійна атмосфера у безпечнішому регіоні серед чудової природи, дружнє спілкування в колі колег, уважне ставлення персоналу та професійна робота психологів показали, що до цього організм та свідомість і надалі перебували у стані високої напруги, неймовірного стресу, – наголошує Алла Кудінова. – Тепер відчуваю, що все це в комплексі посприяло своєрідному перезавантаженню. Тому хочу подякувати за хорошу ідею, спільні зусилля та добру справу керівникам нашої залізниці та профспілки.

Із колегою погоджується і начальник поїзної бригади пасажирського вагонного депо Львів філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця» Анатолій Тимоцко. Минув лише місяць відтоді як Анатолій демобілізувався із лав ЗСУ та змінив військову форму на залізничну, але переконаний, що відпочинок і реабілітація у медодично-інформаційному бюро стали першим відчутним кроком до адаптації у цивільних обставинах життя і праці.

Прикметно, що для служби у війську Анатолій Тимоцко виявив неабияку наполегливість, адже прийшов у військомат у перший день повномасштабного вторгнення ворога, але повернувся додому без бажаного результату, тож наступного дня зробив другу спробу і наполіг, аби його таки взяли до лав ЗСУ… Бойовий шлях залізничника у складі артилерійської розвідки проліг Харківщиною, Донеччиною, у луганському напрямку. За майже два роки служби Анатолій ні на хвилину не сумнівався, що його надійним оберегом є тиха молитва і добра вістка з дому, де залишив дружину і трьох діточок. Їхній спокій, добробут і щасливе мирне майбутнє власне і були головним бажанням, яке спонукало Анатолія відразу зголоситися на службу у війську.

– Ніколи не вважав себе надто вразливим, але війна, особливо зблизька, безпосередньо з поля бою, мимоволі накладає свій відбиток, тому така реабілітація є дуже важливою та потрібною. Та й взагалі я переконаний, що після будь-яких непростих етапів у житті кожній людині буде корисно поспілкуватися із психологом. Вдячний організаторам за таку ініціативу і закликаю колег-побратимів не соромитися, зголошуватися до таких проєктів.

 За словами голови об’єднаної профспілкової організації філії «Пасажирська компанія» Вадима Кукси, ключове завдання сьогодні полягає у всебічній підтримці демобілізованих працівників на кожному етапі їхньої адаптації.

– Спільно з філією «Пасажирська компанія» ми продовжуємо реалізовувати соціальні програми, як-от надання комплексної фізичної та психологічної допомоги залізничникам, які з військової служби повертаються до роботи, матеріальної допомоги постраждалим внаслідок війни під час виконання професійних обов’язків, дітям загиблих працівників та інші, – зазначив Вадим Кукса і додав: «Окремі слова подяки заступнику директора філії з управління персоналом Лідії Гриценко та її команді – начальнику відділу соціальних пільг Тетяні Смолянко та менеджеру відділу Олександру Мальцеву за комплексну реалізацію цієї ініціативи та співпрацю з профспілкою у соціальних програмах».

Під час зустрічі з ветеранами член правління АТ «Укрзалізниця», очільник філії «Пасажирська компанія» Олександр Перцовський подякував залізничникам за принципову громадянську позицію, мужність і самовіддану працю та підкреслив важливість реалізації цільових програм з адаптації і реабілітації працівників та членів їхніх сімей. Олександр Семенович також додав: «Ми постійно тримаємо зв’язок із нашими залізничниками, які у лавах Збройних Сил України, та створюватимемо максимально сприятливі умови для їх повернення у трудові колективи».